calendar_today  6 grudnia 2018 o godzinie 19:13   |   person 

Ostatnie artykuły

W Izbie Regionalnej

17 października przedszkolaki wybrały się na pieszą wycieczkę do Izby Regionalnej. Celem tej wycieczki było przedstawienie tradycji lokalnej społeczności. Dzieci oglądały regionalne eksponaty tj. przedmioty i meble, które stanowiły wyposażenie wiejskiej izby: łózko z siennikiem nakrycie, kołowrotek, kołyskę, konika na biegunach, kredens,stół i ławy. Dużą ciekawość wśród przedszkolaków wzbudziły naczynia gliniane oraz narzędzia, które służyły […]

WIERZBANOWA – “Wiem co jem”

16 października przedszkolaki samodzielnie przygotowywały zdrowe i smaczne kanapki z różnorodnych produktów do wyboru w ramach tzw. „szwedzkiego stołu”. Zachęcano dzieci do próbowania i zjadania kanapek ze zdrowych składników. Podczas tych zajęć dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe i przekonały się, że to co zdrowe, może być też smaczne! Dziękujemy Rodzicom za produkty, z których mogliśmy […]

Warsztaty kulinarne

11 października dzieci z grupy Motylków z wielkim zaangażowaniem przygotowywały kanapeczki, zwracając szczególną uwagę na zasady higieny. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki starannie umyły rączki oraz warzywa. Każde dziecko założyło również kolorowy fartuszek. Kanapki zrobione według indywidualnych upodobań konsumowane były z wielkim apetytem. Mamy nadzieję, iż zdolności kulinarne, będą rozwijane i wykorzystywane w przyszłości.

PIERWSZA POMOC Z MISIEM EDZIEM – gr. BIEDRONEK