Przedszkolaki jak co roku odwiedziły strażaków OSP w Wiśniowej. Wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Każde dziecko powinno wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić. Dzieci z bliska miały możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Dzieci z bliska obejrzały cały wóz, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, kiedy zasiadł za kierownicą wozu, czy kiedy założył strażacki kask.