calendar_today  13 czerwca 2019 o godzinie 10:00   |   person 

Ostatnie artykuły

WIERZBANOWA – Pasowanie na przedszkolaka

19 listopada w oddziale „Misiów” odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem oraz te, które z innych powodów nie były pasowane, uroczyście dołączyły do grona naszej przedszkolnej społeczności. Dzieci najpierw prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Następnie złożyły uroczystą przysięgę i „czarodziejską kredką” zostały […]

WIERZBANOWA – Wizyta pana leśniczego

14 listopada odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z panem leśniczym z Nadleśnictwa w Myślenicach. Celem spotkania było pogłębianie wiadomości na temat roślin i zwierząt występujących w środowisku leśnym. Podczas wizyty pan Wiktor opowiedział o swojej pracy, o lesie, roślinach i zwierzętach, wykorzystując różne ilustracje, a także filmy edukacyjne, z których dzieci dowiedziały się między […]

II moduł projektu -Podróże jeża ze Zgierza ,, Królowa Śniegu”

Dzisiaj naszą grupę odwiedził niezwykły gość, który przeczytał przedszkolakom bajkę Królowa Śniegu. Zadaniem dzieci było odpowiedzieć na pytanie: Kto to jest przyjaciel. Grupa świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Nie tylko odpowiedziała na zadane pytania, ale także wykonała kwiat przyjaźni, którego każdy płatek oznaczał cechę dobrego przyjaciela. Na koniec dzieci wspólnie z Królową Śniegu zatańczyły […]

WIERZBANOWA – Dzień Jeża

12 listopada przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży i poznać wiele ciekawostek z ich życia. Wszystko za sprawą obchodów Dnia Jeża, który przypada co roku 10 listopada. Głównym celem było przypomnienie dzieciom, że jeże są objęte częściową ochroną gatunkową i należy dbać o ich naturalne środowisko. Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki dowiedziały […]