1 października zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. W tym dniu przedszkolaki ubrane były w barwy jabłkowe. Królowała czerwień, zieleń i kolor żółty. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Obchody „Dnia Jabłka” rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku i różnych odmian. Przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Jedzenie owocu ze skórką to podstawa ponieważ to miejsce, gdzie jest największe zagęszczenie witamin. Wszystkie kolejne zabawy podczas  pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne i konkursy. Wspólnie degustowaliśmy jabłka, przyrządziliśmy też pyszny i zdrowy sok jabłkowo-gruszkowy oraz szarlotkę. Mamy nadzieję, że taki tematyczny dzień w przedszkolu zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *