W roku szkolnym 2019/2020 nasze przedszkole dołączyło do międzynarodowego projektu: „Mały miś  w świecie Wielkiej Literatury”, którego organizatorem jest Grupa MAC S.A. Cele projektu to między innymi: rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom- uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych oraz tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela. Dzieci wraz z nauczycielami wybrały grupową maskotkę – Misia, który odwiedzi domy przedszkolaków. Misiowi zostało nadane imię oraz wyposażono go w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą imię dziecka oraz tytuł przeczytanego utworu. Następnie dzieci odrysują swoją rączkę i wykonają pamiątkowy rysunek. W odpowiedzi na kierunki polityki MEN na rok szkolny 2019/2020 rekomenduje się czytanie tekstów polskich poetów i pisarzy. Projekt zainaugurowany został w naszej placówce 8 października akcją wspólnego czytania w grupie „Misie” i ”Sówki”, na które zaproszona została pani Paulina Matykiewicz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej. W ten sposób  rozpoczęliśmy realizację  Modułu 1 projektu. Realizacja dalszych części projektu będzie odbywała się w ciągu całego roku szkolnego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *