9 października w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem.  Owe warsztaty były doskonałym połączeniem cennej nauki i zabawy. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat numerów alarmowych oraz dowiedziały się jak i kogo wezwać na pomoc. W profesjonalny sposób ćwiczyły masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie, trenowały na misiu prawidłowe ułożenie poszkodowanego. Jesteśmy przekonani, że ta wiedza i umiejętności zaowocują w przyszłości, a dzieci będą potrafiły świadomie, bez wahania ale też z rozwagą i pamiętając o własnym bezpieczeństwie, ratować drugiego człowieka.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *