8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Dzieci wraz z pracownikami przedszkola wspólnie odśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, aby uczcić 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Przedszkolaki obejrzały także w tym dniu krótki film edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej pt.: „Polskie symbole narodowe”. Na zakończenie zorganizowaliśmy pochód z flagami po najbliższej okolicy. Dzieci z radością niosły biało-czerwone flagi, którymi machały do wszystkich napotkanych osób.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *