12 listopada przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży i poznać wiele ciekawostek z ich życia. Wszystko za sprawą obchodów Dnia Jeża, który przypada co roku 10 listopada. Głównym celem było przypomnienie dzieciom, że jeże są objęte częściową ochroną gatunkową i należy dbać o ich naturalne środowisko. Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki dowiedziały się, że jeż  nie śpi, tylko hibernuje oraz nie je jabłek, a jego ciało pokrywają tysiące igieł. Dzieci śpiewały piosenki oraz bawiły się w zabawy ruchowe i dydaktyczne związane z tym zwierzakiem. Poszukiwały także jeżyków, które ukryły się w sali. Na zakończenie przedszkolaki z grupy  „Misiów” projektowały sweterki dla swoich jeżyków, natomiast dzieci z grupy „Sówek” wykonywały jeżyki z elementów, które wcześniej same ozdobiły. Wszystkie prace ozdobiły naszą galerię, a każdy otrzymał pamiątkowy dyplom za udział we spólnych obchodach Dnia Jeża.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *