14 listopada odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z panem leśniczym z Nadleśnictwa w Myślenicach. Celem spotkania było pogłębianie wiadomości na temat roślin i zwierząt występujących w środowisku leśnym. Podczas wizyty pan Wiktor opowiedział o swojej pracy, o lesie, roślinach i zwierzętach, wykorzystując różne ilustracje, a także filmy edukacyjne, z których dzieci dowiedziały się między innymi jak należy ubrać się na wycieczkę do lasu i jak podczas takiej wyprawy należy się zachowywać, uwzględniając fakt, iż  człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci miały też możliwość uczestniczenia w zabawie badawczej „Tropy zwierząt”. Każdy przedszkolak otrzymał na zakończenie pamiątkową pocztówkę oraz zawieszkę odblaskową. Serdecznie dziękujemy panu Wiktorowi za spotkanie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *