W ramach udziału w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – moduł „Misiowy wolontariat”, nasze przedszkole włączyło się w akcję „Zostań Świętym Mikołajem” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” w Wiśniowej. Rodzice i dzieci zrobili coś wspaniałego, okazując bezinteresowną pomoc potrzebującym dzieciom i ich Rodzinom. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się nam przygotować ogromną paczkę podarunków, którą przekazaliśmy 26 listopada Pani Elżbiecie Koniecznej- przedstawicielce Stowarzyszenia Hospicyjnego. Pani Ela podczas spotkania przeczytała dzieciom piękne opowiadanie pt.: Brat i siostra, bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych”. Opowiedziała także, na czym polega praca wolontariusza i jak bardzo jest ona ważna. Dodatkowo dzieci z grupy „Misiów” wykonały świąteczny plakat, a dzieci z grupy „Sówek” kartki świąteczne, które pani Ela przekaże podopiecznym Stowarzyszenia- rodzeństwu: Marysi i Olusiowi.
Bardzo dziękujemy pani Elżbiecie za spotkanie, a przedszkolakom i ich Rodzicom za bezinteresowną pomoc!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *