W ramach realizacji rocznego planu pracy w przedszkolu, którego jednym z zadań jest „Zdrowy przedszkolak”, odbyło się w naszej placówce spotkanie z panią Celiną Kus, która pracuje jako pielęgniarka. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do utrwalenia wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani Celina przybliżyła dzieciom na czym polega praca pielęgniarki w szpitalu, opowiadała o sposobach opieki nad pacjentem i wykonywanych czynnościach. Pokazała także kilka akcesoriów, które są potrzebne w jej pracy, m.in.: stetoskop, aparat do mierzenia ciśnienia, strzykawki, igły, bandaże, gaziki, itp. Pani Celina przypomniała także dzieciom o konieczności zdrowego odżywiania, picia wody, szkodliwości nadużywania cukru i słodyczy. Zwróciła uwagę na zachowanie higieny osobistej, częstym myciu rąk oraz właściwym ubieraniu się stosowanie do temperatury i pogody. Wytłumaczyła dzieciom jakie znaczenie dla zdrowia ma pobyt i ruch na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Chętne dzieci miały możliwość zbadania ciśnienia oraz posłuchania bicia swojego serduszka. Na zakończenie dzieci  otrzymały naklejki „Dzielnego pacjenta”.
Bardzo dziękujemy pani Celinie za spotkanie i poświęcony czas.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content