W minionym tygodniu, w  ramach udziału w projekcie „Bezpieczni z małym misiem”, przedszkolaki z grup „Misie” i „Sówki” uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Bezpieczeństwo” . Głównym celem zajęć było przede wszystkim utrwalenie zasad warunkujących bezpieczeństwo, m. in.: zachowanie ostrożności wobec nieznajomych osób, prawidłowe zachowanie się w sytuacji zagrożenia, utrwalenie znajomości numerów telefonów alarmowych do służb ratunkowych oraz sposobu korzystania z nich, utrwalenie znajomości podstawowych danych o sobie, kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z zabaw i sportów zimowych, utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po chodniku oraz zasad przechodzenia przez jezdnię, a także utrwalenie zasad i nawyków racjonalnego żywienia i stosowanie ich w życiu codziennym. Podsumowaniem projektu było spotkanie ze strażakiem- panem Markiem Murzynem, który pracuje w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Podczas spotkania dzieci zapoznane zostały ze specyfiką pracy strażaka oraz budowane było u nich zaufanie do osób wykonujących ten zawód. Na podstawie prezentacji multimedialnej pan Marek przypomniał dzieciom podstawowe wiadomości na temat zagrożeń pożarowych i wyjaśnił w jaki sposób je omijać. Przedszkolaki wykazały się swoją wiedzą i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej. Dzieci wysłuchały także opowiadania pt.: „Niezapomniane urodziny Wojtusia”. Bardzo dziękujemy panu Markowi za poświęcony czas, wspaniałe zajęcia i przekazanie bardzo ważnych wiadomości.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content