W ramach realizacji rocznego planu pracy „Zdrowy przedszkolak”, udziału w programie „Akademia Aquafresh” oraz obchodzonego kilka dni temu „Dnia Dentysty”, zorganizowane zostało 9 marca w naszej placówce spotkanie z panią Małgorzatą Murzyn, która pracuje jako higienistka stomatologiczna. Celem spotkania było przede wszystkim kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej oraz przybliżenie specyfiki zawodu dentysty. Pani Małgorzata tłumaczyła przedszkolakom jak prawidłowo szczotkować zęby, jaka szczoteczka i pasta do zębów jest najbardziej odpowiednia dla dzieci i jakie produkty żywnościowe pozytywnie wpływają na zdrowie naszych zębów. Dzieci doskonale poradziły sobie z przyporządkowywaniem produktów do „ząbka zdrowego” i „ząbka chorego”. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne – dzieci z zapałem wypróbowywały swoją wiedzę na dużych modelach szczęk. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze. Korzystając z okazji, pani Małgorzata przeczytała również dzieciom opowiadanie pt.: „Przeganiamy Robaczka Próchniaczka” w ramach udziału w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie za poświęcony czas, wspaniałe zajęcia oraz podarowanie każdemu upominku w postaci nowej szczoteczki do zębów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content