Dzieci Jeża zapraszają – wspólnie Polskę poznają!. Projekt odnosił się do założeń podstawy programowej wychowania przedszkolnego; w szczególności uwzględniał obszar społeczny i poznawczy rozwoju dzieci; odnosił się również do kierunków polityki oświatowej państwa i priorytetów MEN na rok szkolny 2019/2020, szczególnie do punktu: „Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych”.


Marzeniem Jeża było poznanie przedszkolaków w całej Polsce, wspólne zwiedzenie ich pięknych miejscowości oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat swojego miejsca pochodzenia
Dzieci uczą się zasad i norm społecznych, poznają różne sposoby pełnienia tych samych ról, nabywają umiejętność kontaktu i współpracy z różnymi ludźmi w różnych okolicznościach. Dzięki udziale w programie dzieci poszerzyły wiedzę o miejscowości w której żyją i mieszkają.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content