„POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS”

„Kiedy nam buzie ogrzewa lato,

czas na przygody z mamą i tatą.

Czekają góry, pachnące łąki,

morze i plaża, konie, biedronki!

Gdy my będziemy się pluskać w rzekach,

przedszkole na nas grzecznie poczeka,

odpoczną w ciszy lalki, zabawki,

dwie karuzele, miś i huśtawki…”

(A.Widzowska „Wakacje”)

Zakończenie roku w przedszkolu to wyjątkowy czas dla wszystkich rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim- dla dzieci. Pierwszy rok w przedszkolu to nie tylko radość spontanicznej zabawy, ale również nawiązywanie nowych relacji, czy nawet przyjaźni, zmaganie się z trudami samodzielności, komunikatywności oraz z radzeniem sobie z własnymi porażkami.

W tym tygodniu małymi kroczkami zbliżamy się do wakacji. Wspólnie przywitamy lato, będziemy śpiewać wakacyjne piosenki, słuchać opowiadań o wakacyjnych podróżach, wędrówkach, a także utrwalimy sobie poznane zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.

Cele:
  • rozwijanie koncentracji uwagi,
  •  rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat,
  • utrwalanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą,
  •  rozwijanie motoryki małej i sprawności manualnej,
  •  rozwijanie umiejętności wokalnych, umuzykalnianie dzieci,
  •  rozwijanie sprawności narządów mowy;

Kochane Przedszkolaki!

To był wyjątkowy rok, przez który kroczyliście bardzo dzielnie, czyniąc liczne postępy oraz sprawiając dużo radości swoim Paniom, a przede wszystkim swoim Rodzicom.  Jesteśmy z Was bardzo dumne!!!

Życzymy Wam udanych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Drodzy Rodzice!

Dziękujemy Wam za wspaniałą, owocną współpracę, za zaangażowanie się w życie przedszkola i naszej grupy.

Serdeczne podziękowania za pomoc, życzliwość, dobre słowo oraz zaangażowanie w edukację zdalną.

Życzymy Państwu  zdrowia, udanych wakacji, a przede wszystkim trochę odpoczynku i wytchnienia!

DZIĘKUJEMY!

Sylwia Tokarz, Anna Stalmach