Witajcie przedszkolaki. W tym tygodniu zapraszam Was do ćwiczeń logopedycznych o tematyce wakacyjnej.


1. JAK SPAKOWAĆ WAKACYJNĄ WALIZKĘ?


2. Historyjki logopedyczne z ćwiczeniami artykulacyjnymi WYCIECZKA NAD MORZE

Uwielbiam wycieczki nad morze, a Ty? Jak wygląda idealny dzień na plaży? Zapraszam Cię dziś na krótką wycieczkę. W podróż nad morze najwygodniej jest wybrać się samochodem (naśladujemy odgłos silnika, parskając jak najdłużej).Kiedy już dojedziemy, możemy wejść na plażę i rozłożyć koc (robimy językiem koci grzbiet – opieramy czubek języka o dolne dziąsła, a masę języka wypychamy w górę i do przodu jamy ustnej, język układa się w garb).Smarujemy się kremem do opalania (oblizujemy dolne zęby).Dziś jest bardzo gorąco, ale na szczęście chłodzi nas delikatny wietrzyk (dmuchamy lekko i długo).Opalamy się chwilę i słuchamy szumu fal (naśladujemy fale, dmuchając głośno i mocno kilka razy na jednym wydechu).Popływamy trochę! Może kraulem! (ocieramy tylnią część języka o podniebienie).Teraz trochę ponurkujemy (robimy baloniki – wypychamy oba policzki powietrzem).Pod wodą można zobaczyć pływające rybki (robimy rybki – otwieramy szeroko usta i zamykamy je).Po kąpieli wychodzimy z wody i wycieramy się ręcznikiem (język jest ręcznikiem i wyciera całą buzię – wykonujemy zamiatanie językiem).Szukamy kilku ładnych muszelek na pamiątkę (liczymy językiem zęby – dotykamy czubkiem języka wszystkich zębów po kolei przy szeroko otwartej buzi).Niestety, musimy kończyć naszą wycieczkę, ale nie zapominamy po sobie posprzątać! Zabieramy koc (robimy językiem koci grzbiet) i otrzepujemy go z piasku (kląskamy).Teraz, uśmiechnięci możemy już wrócić samochodem do domu (na przemian uśmiechamy się i parskamy).


3. GIMNASTYKA BUZI Z LODAMI


4. LODOWE ZABAWY


5. WAKACJE – KARTY PRACY


6. BAJECZKA „WAKACJE”


Dziękuję Wszystkim za aktywny udział w zajęciach i zaangażowanie. Życzę Wam radosnych i beztroskich ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji oraz wielu słonecznych dni:)

Jamróz Małgorzata

Categories: Bez kategorii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content