Początek roku szkolnego to doskonała okazja do przypomnienia dzieciom zasad bezpieczeństwa. Dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana policjanta z Komisariatu Policji w Dobczycach, który pełni funkcję pana dzielnicowego w naszej Gminie. Nasz gość przeprowadził pogadankę na temat charakteru pracy policjanta, umundurowania oraz zasad bezpieczeństwa na drodze, w przedszkolu, w domu oraz w kontaktach z obcymi. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpieczeństwa i wykazały się znajomością numerów alarmowych. Miały też okazję zobaczyć czapkę policjanta, kamizelkę odblaskową oraz tarczę sygnalizacyjną (tzw. lizak) i kajdanki oraz posłuchać sygnałów dźwiękowych.
Dziękujemy za spotkanie!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content