„Mistrzowie pędzla”– zapoznanie z dziełami wybitnych malarzy
– stworzenie „żywego obrazu

23 październik kolejne zadanie zrealizowane . Dziś bawiliśmy się w architektów.

Zadaniem dzieci było konstruowanie z dostępnych
materiałów (klocki, kubki plastikowe,) budowli
na wzór słynnych zabytków architektury np. Wieża Eiffla,
Koloseum itp. Przedszkolaki z wielkim zapałem wzięły się do budowy.A oto efekty ich pracy.

Przedszkolaki zrealizowały kolejne zadania z 3 Modułu I. Tym razem ,,Spotkanie z muzyką ” oraz ,,Podróż do królestwa dźwięków”.

Zanim rozpoczął się koncert zakupiliśmy bilety w przedszkolnej kasie a następnie przedszkolaki przypomniały sobie jak należy zachować się w czasie występu. Po wysłuchani koncertu, który dzieciom się bardzo podobał przedszkolaki nagrodziły występ gromkimi brawami. Następnie dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi muzycy .Wyposażone w instrumenty muzyczne same wykonały instrumentację muzyczną.

GRUPA BIEDRONKI

6 października przedszkolaki wykonały zadania z modułu I ,, Paleta barw”, ,,W galerii sztuki”.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały prezentowane obrazy. Mogły dzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Przedszkolaki wykonały także własne dzieła sztuki w towarzystwie przedszkolnego malarza.

18 .09.2020 Dzień wspomnień i zadumy” – zadanie 9 Modułu II

Wyjście na cmentarz, zapalenie zniczy na grobach pomordowanych w czasie pacyfikacji wsi Lipnik i Wiśniowa.
Zwrócenie uwagi na zachowanie na cmentarzu oraz szacunek dla
zmarłych.

Wrzesień zadanie 6 z Modułu II Piękno regionu

1. „Magia uliczek”– zapoznanie z zabytkami charakterystycznymi dla naszej miejscowości. Rozpoczynamy zwiedzanie naszej miejscowości.