Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Podczas zajęć dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe i związane z tym świętem obyczaje panujące w Polsce. Choinka, prezenty, stół wigilijny to główne motywy przewodnie grudniowych prac plastycznych naszych przedszkolaków. Dzieci wykonują proste ozdoby świąteczne, odbijają oraz dekorują pierniczki, ubierają wspólnie choinkę. Przedszkolaki uczą się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo- świątecznej. Grudzień to dla maluchów wyjątkowy czas, gdzie mogą poznać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, poczuć “magię świąt”.