W naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje istnienie dodatkowego – 3. chromosomu bądź jego fragmentu w 21. parze chromosomów. Dobrze wiemy, że każdy z nas jest indywidualnością, ma własne pragnienia, zainteresowania, upodobania. Nie ma osób identycznych – różnorodność jest rzeczą naturalną i bez względu na wiek, płeć, czy różnicę w zapisie DNA, każdy z nas ma prawo do realizowania swoich planów i marzeń.

Dlatego też tego dnia zakładamy dodatkową skarpetkę, niepasującą do kompletu, która jest wyrazem tolerancji i jednocześnie symbolizuje solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa, które mimo różnic genotypowych są radosnymi i pełnymi życia osobami.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content