Temat tygodnia: „WIELKANOCNE ZWYCZAJE”

Cele:

  • poznanie znaczenia tradycji,
  • poszerzanie wiadomości dzieci na temat potraw przygotowywanych na świąteczny stół
  • budzenie zainteresowania świątecznymi tradycjami

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku.
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra.”

Wielkanoc to święta, z którymi związana jest chyba największa ilość zwyczajów i tradycji – a wśród nich malowanie i święcenie jajek, dzielenie się jajkiem, śniadanie wielkanocne, czy śmigus-dyngus. Zwyczaje i obrzędy wielkanocne powinno znać każde dziecko, wychowywane w tradycji polskiej. Niestety, dla większości dzieci Wielkanoc jest mniej atrakcyjna niż Boże Narodzenie. Aby to zmienić, pokażemy  dziecku piękno świąt wielkanocnych: przybliżymy mu świąteczne zwyczaje i zapewne będzie z radością w nich uczestniczyło. Włączajmy nasze maluchy we wszystkie zadania związane ze świętami. Niech pomogą nam w sprzątaniu i w gotowaniu. Wszystkie te aktywności sprzyjają rozmawianiu o świątecznych tradycjach.

Wszystkie propozycje zadań, zabaw, prezentacje, piosenki oraz karty pracy zostaną przesłane Państwu w ustalonej formie. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Sylwia Tokarz


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content