“Wiosna, wiosna dookoła!”

W nadchodzącym tygodniu omawiać będziemy tematykę wiosenną. 

Z każdym dniem świat budzi się coraz bardziej po zimowej drzemce, wszystko dookoła się zieleni, słońce przygrzewa coraz mocniej, słychać radosny śpiew ptaków budujących swoje gniazda, na drzewach rozwijają się liście i kwiaty . Świat staje się piękny i kolorowy i my będziemy przenosić się do tej zaczarowanej krainy.

Posłuchamy wierszy, które potem zilustrujemy, powitamy ptaki, które powróciły z ciepłych krajów, będziemy poszukiwać wiosennych kwiatów oraz będziemy bawić się i tańczyć w rytm wiosennych piosenek.  Omówimy także przysłowie : „Kwiecień, plecień bo przeplata trochę zimy, trochę lata” obserwując przy tym pogodę.

Zachęcam do wykonywania przesyłanych propozycji –  w razie pytań, niejasności pozostaję do Państwa dyspozycji. Pozdrawiam. Sylwia Tokarz.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content