22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto- Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. Z okazji tego święta w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych. Dzieci obejrzały krótki film edukacyjny, który uświadomił im, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka oraz jak należy postępować dbając o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Podczas pogadanki przypomnieliśmy sobie znaczenie słowa recykling. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w quizie przyrodniczym, który usystematyzował ich wiedzę. Rozwiązywały też interaktywne zagadki, a na zakończenie wspólnie zasadziliśmy w ogrodzie drzewko.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content