10 września odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci, które prowadziła Pani Dzielnicowa Gminy Wiśniowa- sierż. sztab. Agnieszka Buda-Zembol. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do przedszkola”. Pani policjantka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku oraz po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika. Mówiła także  o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Podkreśliła też, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, zwłaszcza po zmroku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i wykazywały się dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kamizelki odblaskowe, które ufundowane zostały przez Gminę Wiśniowa. Posłużą one dzieciom podczas spacerów i wycieczek przedszkolnych. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna, jaką dzieci miały okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

Bardzo dziękujemy za spotkanie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content