Przedszkolaki wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z jabłka i marchewki bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zostały zapoznane z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką i jej działaniem. Utrwaliliśmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie chętne przedszkolaki wyciskały sok w asyście nauczycielek. Po skończonej pracy delektowały się jego pysznym smakiem. Oprócz soku, wspólnie upiekliśmy tradycyjną szarlotkę, którą oczywiście wszyscy chętnie skosztowali.

Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content