• Program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” został opracowany przez Sanepid wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem programu, któy był realizowany w Przedszkolu w Wiśniowej, było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

– zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

 –   kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

  –  propagowanie zdrowego stylu życia,

   – zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowane były poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli i lekcji pokazowej. Zrealizowałam zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci uczyły się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content