20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to dzień, w którym wszelka uwaga kierowana jest na dzieci i ich prawa.
W naszym przedszkolu zajęcia dotyczące wyżej wspomnianego dnia odbyły się 18 listopada br.
Podczas zajęć prowadzonych przez panią Monikę Kowalcze wychowankowie przedszkola zostali zapoznani z podstawowymi informacjami o prawach dziecka: przedstawiono dzieciom prawa dziecka oraz szczegółowo je omówiono, przekazano informację o osobach i instytucjach dbających o prawa dziecka. Kilkulatkowie mieli również możliwość wysłuchania piosenki oraz wiersza nawiązującego do praw dziecka. Jako podsumowanie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przestawiającą poszczególne prawa dziecka.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content