Matematyka jako królowa nauk ma swoje święto. W naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień 13 marca. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach rozbudzających zainteresowania matematyką i podnoszących kompetencje matematyczne. Przedszkolaki przekonały się, że matematyka może być ciekawa i przyjemna. Młodsze dzieci przeliczały, klasyfikowały, porównywały, rozpoznawały i nazywały figury geometryczne. Dzieci starsze ćwiczyły umiejętność posługiwania się pieniędzmi, układały i rozwiązywały działania matematyczne, układały sudoku z figur, kodowały, rozwiązywały zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i portalu edukacyjnego MATZOO. W obu grupach nie zabrakło też zabaw ruchowych doskonalących orientację przestrzenną. Zabawy dydaktyczne były także doskonałą okazją do realizacji zadań w ramach projektu #20minutdlaMATEMATYKI, w którym nasza placówka bierze udział.

Skip to content