Nie ma Świąt Wielkiej Nocy bez Niedzieli Palmowej, stąd też w dniu 29.03 odwiedził nasze przedszkole twórca ludowy- p. Jerzy Chlipała, który przedstawił sposób wykonania tradycyjnej palmy, oraz kwiatów z bibuły i krepiny które posłużyły do dekoracji. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Podczas pracy panowała miła i radosna atmosfera. Takie zajęcia to doskonała okazja do poznania przez dzieci tradycji wykonywania palm wielkanocnych i radość ze wspólnej pracy razem z artystą ludowym.

Nasza przedszkolna palma weźmie udział w organizowanym w naszej parafii konkursie na „Najpiękniejszą tradycyjną Palmę Wielkanocną”

Trzymamy kciuki, a Panu Jerzemu dziękujemy za spotkanie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content