W czwartek, 12 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Bezpiecznego Komputera. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z komputera i internetu. Dowiedziały się jak we właściwy sposób posługiwać się komputerem i wykorzystywać atrakcje Internetu. Bajka “Alicja w krainie internetu” zwróciła uwagę najmłodszych, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. Dzięki Alicji dzieci z pewnością pamiętać będą o konieczności korzystania z komputera wyłącznie pod opieką dorosłych. W ramach zadania plastycznego dzieci wykonywały prace plastyczne związane z komputerem, bawiły się przy piosence „ Mój komputer ”, oglądały prezentację multimedialną.

Poprzez zadania i wspólne zabawy dzieci uświadomiły sobie, jak w bezpieczny sposób posługiwać się komputerem oraz jak można wypełnić czas bez zabaw przed monitorem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content