W dniu dzisiejszym Przedszkolaki uczestniczyły w pieszej wycieczce do gospodarstwa artystki, malarki, plastyka, absolwentki wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych Pani Kaji Wierzbowskiej – Wrońskiej mieszkającej Pod Grodziskiem. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności wyrażania własnych doznań i przeżyć w kontaktach ze sztuką zapoznanie z kierunkiem w malarstwie – portret, pobudzenie aktywności oraz ekspresji twórczej. Na początku spotkania przedszkolaki dużo dowiedziały się o powstawaniu kolorów, znaczeniu barw, wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne – paleta, płótno, sztalugi, pastele, farby olejne, akwarelowe. W ramach warsztatów odbyły się także zajęcia z rysunku i malarstwa, które sprawiły dzieciom najwięcej radości. Każdy młody artysta wykazał się pomysłowością i inwencją twórczą. Wykorzystywane były różnorodne techniki. Powstały piękne barwne prace. Dzieci miały okazję oglądania galerii oraz zwiedzania domu Pani Kaji , a w pracowni artystycznej przyjrzeć się z bliska jej pracy. Pięknie zdobione ściany i meble wywarły na dzieciach ogromne wrażenie.W kolorowej scenerii obrazów artystki poznały różne techniki malarskie.

Wycieczka dla nas wszystkich była wspaniała! Bardzo dziękujemy za poczęstunek rodzicom, dziadkom, babciom spotkanym drogą.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content