21 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego celem było przede wszystkim zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci i uprzejmości, a także kulturalnego zwracania się do rówieśników i dorosłych. Szczególną uwagę zwróciliśmy na stosowanie magicznych słów. Od samego rana dzieci przygotowywały uśmiechnięte buźki, którymi chciały obdarować mieszkańców Wierzbanowej podczas spaceru. Niestety deszczowa pogoda trochę nam to utrudniła, więc postanowiliśmy wraz z dziećmi starszymi zanieść koszyk z buźkami i cukierkami do pobliskiego sklepu, skąd mieszkańcy będą mogli je zabrać. Zawiesiliśmy też na tablicy ogłoszeń kartki, z których każdy może wziąć ze sobą uśmiech i miłe słowo. Przedszkolaki obejrzały również wzruszający film edukacyjny o życzliwości, którego głównym bohaterem był jeżyk i stworzyły wspólną pracę plastyczną 😊

Skip to content