W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościł pan Leśniczy – Józef Kus. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i pasji zarazem, jaką jest las i jego mieszkańcy. Pokazał dzieciom narzędzia potrzebne do pracy w lesie i ich zastosowanie. Wspaniale wytwory z drewna tj. rzeźbione orły, budkę lęgową, karmnik oraz rogi jeleni. Wspólnie z dziećmi ustalił, co jest smakołykiem dla saren, dzików, ptaków oraz wiewiórek. Przedszkolaki rozwiązały zagadki zadziwiając naszego gościa swoją wiedzą na temat lasu i jego mieszkańców. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Józefowi, że poświęcił swój czas aby wzbudzić w dzieciach zaciekawienie światem przyrody. Dzieci wykonały pracę plastyczną związana tematycznie ze spotkaniem oraz przygotowały ze smalcu, ziaren słonecznika i zbóż smaczki dla ptaków do karmnika. Przedszkolaki będą dokarmiać ptaki, w tym trudnym dla nich czasie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content