19 grudnia wybraliśmy się do Wiśniowej. Odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Podstawową. W bibliotece odbyło się spotkanie z Paniami bibliotekarkami w ramach udziału w Dyskusyjnym Klubie Książki. Dzieci wysłuchały bajkę pt. “Przygody Fenka- Biblioteka”, na podstawie której utrwaliły zasady właściwego korzystania z książek. Rozwiązywały też zagadki o tematyce bożonarodzeniowej i oglądały książki dla najmłodszych. Kontynuacją tematyki czytelniczej było przedstawienie teatralne pt. “Inna bajka”, które przedszkolaki obejrzały w szkole. W role aktorów wcielili się uczniowie klasy 7 pod kierunkiem Pani Marzeny Tomery. Przedstawienie dotyczyło tematyki książek, które odgrywają w życiu dzieci i dorosłych dużą rolę, rozwijając ich wyobraźnię i pobudzając fantazję.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej za spotkanie oraz Pani Marzenie za zaproszenie przedszkolaków do szkoły. Dziękujemy także za możliwość przejazdu busem gminnym.

Skip to content