W dniu dzisiejszym bardzo miło było nam gościć w Przedszkolu Tatę Michałka, naszego wychowanka, przyjechał jako zawodowy policjant pełniący służbę w Komisariacie Policji w Świątnikach Górnych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pana Policjanta o codziennych, niełatwych zadaniach policji związanych z ochroną bezpieczeństwa mieszkańców miasta, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy zabezpieczania masowych imprez. Rozmowa połączona z  prezentacją poszczególnych elementów służbowego stroju i sprzętu niezbędnego w pracy poszerzyły wiedzę Przedszkolaków o zawodzie i odpowiedzialnej służbie społecznej policjantów oraz uświadomiły im potrzebę i sposoby powiadamiania policji w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Nie lada atrakcją była zabawa w policjanta kierującego ruchem drogowym z użyciem prawdziwego służbowego lizaka. Być może niektórzy zdecydują się w przyszłości wstąpić w szeregi Policji. Dzieci dzieliły się także z Gościem swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z policją i często zaskakiwały dużą wiedzą na temat pracy policjantów. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za spotkanie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content