W piątek gościem w naszym przedszkolu był ratownik medyczny Pan Mateusz – tata naszych wychowanków Wojtusia i Hani. To było bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z naszego przedszkola.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. Pan Mateusz pokazał dzieciom jak wygląda jego strój, w którym pracuje na co dzień oraz zawartość swojej służbowej torby. Dzieci miały też okazję nauczenia się jak zrobić opatrunek, przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy Panu Mateuszowi za przybycie, przekazanie istotnej wiedzy oraz za poświęcony czas i upominki dla przedszkolaków.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content