14 maja przedszkolaki miały okazję spotkać się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbanowej. Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe, oglądały stroje strażaków, sprzęt, wóz strażacki i jego wyposażenie oraz miały możliwość przymierzenia hełmu strażackiego. Zobaczyły też i usłyszały sygnały świetlne i dźwiękowe samochodów. Mogły wejść przy pomocy strażaków do wozów bojowych. Największą radość sprawiło przedszkolakom lanie wody z węża strażackiego. W ramach podziękowania dzieci wręczyły strażakom laurkę i złożyły życzenia z okazji obchodzonego w maju Dnia Strażaka.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi i Pawłowi za ciekawe spotkanie i poświęcony czas😊

Skip to content