5 czerwca nasze przedszkole odwiedził Pan Jan – pszczelarz, a jednocześnie dziadek naszych wychowanków: Ani i Antka. Przedszkolaki miały okazję poznać tajniki pracy pszczelarza. Zdobyły również wiele nowych wiadomości o życiu pszczół i mogły podziwiać je na żywo w szklanym ulu. Próbowały także odszukać królową pszczół. Pan Jan opowiedział o procesie powstawania miodu. Pokazał, jak wygląda ul oraz wyjaśnił jak ważną rolę w środowisku pełnią pszczoły. Dzieci miały możliwość przymierzyć kapelusz pszczelarski oraz obejrzeć przybory, których pszczelarz używa w swojej codziennej pracy. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, który wszystkim bardzo smakował. Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi i otaczającej nas przyrody.

Bardzo dziękujemy Panu Janowi za poświęcony czas, piękną lekcję przyrody i pyszny miód 😊

Skip to content