Dnia 04.06.2024r. wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek Rabcio w Rabce-Zdrój na spektakl pt.: „Pchła Szachrajka”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria . Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru.

Wpadające w ucho piosenki i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało.Po obejrzanym spektaklu „Pchła Szachrajka” spotkaliśmy się z aktorami na zajęciach artystyczno – teatralnych gdzie opowiadali o tajnikach teatralnej sceny. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, jak choćby o różnych sposobach  wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w spektaklach. Mieliśmy także okazję do wspólnej fotografii a także pobytu na scenie, gdzie mogliśmy przymierzać stroje i oglądać  rekwizyty. Dziękujemy bardzo za to spotkanie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content