O nas

Przedszkole Samorządowe należy do Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej, posiada oddziały w terenie - w Poznachowicach Dolnych oraz w Wierzbanowej.

Przedszkole Samorządowe w Wiśniowej mieści się w budynku przychodni weterynaryjnej zaadoptowanej na potrzeby placówki. W Przedszkolu są trzy oddziały dla 70 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole posiada trzy sale dydaktyczne, trzy łazienki, sale plastyczną do zajęć dodatkowych oraz jadalnię.
Przedszkole posiada bardzo duży ogród wyposażony w sprzęt ogrodowy (stary i nowy) oraz bezpośredni dostęp do placu zabaw, na tzw. OSIE, który powstał w 2018r.
Cały teren wokół placówki jest ogrodzony. Dzieci mają w ogrodzie dobre warunki, by radośnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Przedszkole Samorządowe posiada oddział w Poznachowicach Dolnych – gdzie grupa jest mieszana wiekowo od 3 do 6 lat. W Wierzbanowej - są dwie grupy dla dzieci 5 i 6 letnich oraz 3 i 4 letnich. Obydwa oddziały posiadają ogrodzone, nowe place zabaw dla dzieci. Placówki te mieszczą się w budynkach starych szkół, są wyremontowane i dobrze wyposażone.

W trosce o prawidłowy rozwój dzieci Przedszkole zatrudnia logopedów, a także współpracuje z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobczycach.
Troską wszystkich pracowników Przedszkola jest stworzenie odpowiednich warunków zabawy i pracy, aby dzieci były radosne i prawidłowo się rozwijały.

calendar_today  6 stycznia 2019 o godzinie 19:30   |   person