Przedszkole Samorządowe należy do Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej, posiada oddziały w terenie – w Poznachowicach Dolnych oraz w Wierzbanowej.

Przedszkole Samorządowe w Wiśniowej w roku szkolnym 2022/2023 mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. W przedszkolu są trzy oddziały dla 70 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole posiada trzy sale dydaktyczne, łazienki oraz jadalnię. Obecnie korzysta z placu zabaw, na tzw. OSIE, który powstał w 2018r. Cały teren wokół placówki jest ogrodzony. Dzieci mają odpowiednie warunki, by radośnie spędzać czas.

Przedszkole Samorządowe posiada oddział w Poznachowicach Dolnych (grupa jest mieszana wiekowo od 3 do 6 lat) oraz w Wierzbanowej (dwie grupy wiekowe: dla dzieci 3 i 4 letnich oraz 5 i 6 letnich). Obydwa przedszkola posiadają ogrodzone place zabaw dla dzieci. Placówki te mieszczą się w budynkach starych szkół, są wyremontowane i dobrze wyposażone.

W trosce o prawidłowy rozwój dzieci przedszkole zatrudnia logopedów, a także współpracuje z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobczycach.
Troską wszystkich pracowników i nauczycieli jest stworzenie odpowiednich warunków zabawy i pracy, aby dzieci były radosne i prawidłowo się rozwijały.