Aktualności


Wycieczka do kina Muza

13 listopada Przedszkolaki wybrały się do MOKiS w Myślenicach, by obejrzeć bajkę edukacyjną “Ozi: głos deszczowego lasu”. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się przygodom małej, odważnej orangutanki Ozi, która wykorzystała swoje zdolności, odwagę i determinację, by odzyskać dom i rodzinę. Animacja ta pokazała jak ważnymi wartościami są rodzina, dom, przyjaźń, a także poszerzyła wiedzę o treści dotyczące ekologii, środowiska przyrodniczego, fauny i flory lasów tropikalnych. Następnie Ozi stała się dla przedszkolaków inspiracją do wykonania pracy plastycznej. Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Kowalowi za bezpłatnyCzytaj dalej.

Pierwsza pomoc – warsztaty.

Pierwsza pomoc oznacza natychmiastową opiekę nad poszkodowanym lub osobą, której stan zdrowia nagle uległ pogorszeniu. Stosuje się ją możliwie jak najszybciej po wypadku lub wystąpieniu nagłej choroby. Pomoc udzielona jeszcze przed przyjazdem karetki może uratować życie albo pomóc w dojściu do zdrowia. Podczas warsztatów przeprowadzonych przez Panie Wioletę i Aleksandrę dzieci miały możliwość utrwalenia wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.Czytaj dalej.

PACZKA DLA MALUSZKA

W ramach udziału w akcji „Paczka dla maluszka”, 12 listopada odwiedziła nasze przedszkole Pani Aleksandra – wolontariuszka Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej. Pani Aleksandra przeczytała dzieciom opowiadanie poruszające tematykę pomagania innym oraz opowiedziała na czym polega praca wolontariusza. Poprzez włączenie się w akcję, której celem jest stworzenie paczek świątecznych dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów, przedszkolaki także stały się małymi wolontariuszami. Takie działania uwrażliwiają dzieci na potrzeby innych. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za wsparcie akcji i okazanie wielkiego serca❤️ Pani Aleksandrze dziękujemy za spotkanie.Czytaj dalej.

11 LISTOPADA

11 listopada to narodowe Święto Niepodległości. Aby uczcić tak ważną datę w dziejach naszej ojczyzny dzieci nauczyły się wierszy i piosenek o treściach patriotycznych. Każda z grup przedstawiła je na dzisiejszej akademii z okazji Dnia Niepodległości, świętując wolność naszej ojczyzny.Czytaj dalej.

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji obchodów Święta Niepodległości. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Rodzice przedszkolaków. Dzieci przygotowały występ artystyczny, którym oddały szacunek Ojczyźnie i bohaterom walczącym o wolną Polską. Na zakończenie wspólnie z Rodzicami odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność na uroczystości.Czytaj dalej.

Skip to content