Aktualności
Relacja Wierzbanowa
Dzień owoców i warzyw
21 października obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Głównym celem obchodów było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Przedszkolaki przygotowały na śniadanie zdrowe kanapki, a trochę później stworzyły owocowe szaszłyki. Ponadto dzieci wykonały prace plastyczno-techniczne związane z tematyką dnia. Dziękujemy za współpracę Rodzicom, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w owoce i warzywa😉Czytaj dalej.
Relacja Wiśniowa
WARSZTATY KULINARNE-ZDROWE KANAPKI
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WARZYW I OWOCÓW W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki zamieniły się „małych kucharzy” i podjęły wyzwanie wykonania zdrowych jesiennych kanapek. Zanim jednak przystąpiły do działania, przypomniały sobie jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie warzyw i owoców, oraz jak wiele wartości odżywczych nam dostarczają. Dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe warzywa i owoce. Następnie przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po umyciu rąk oraz warzyw dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, układały na nim przygotowaneCzytaj dalej.
Relacja Wiśniowa
DKK-Noc Bibliotek
Z okazji obchodzonego święta bibliotek przedszkolaki wybrały się do biblioteki, gdzie wysłuchały krótkiej bajeczki o “Borsuku Łakomczuchu”, czytanej przez panią Dorotkę oraz uczestniczyły w zabawach , których celem było poszukiwanie figurek dinozaurów. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały szablon dinozaura, którego z zaangażowaniem ozdobiły w sali przedszkolnej. Mamy nadzieję, iż dinozaur “Książkozaur” zachęci wszystkich przedszkolaków do odwiedzania biblioteki i rozwijania czytelnictwa.Czytaj dalej.
Relacja Wiśniowa
Noc bibliotek.
W ostatnim tygodniu gościliśmy w przedszkolu Panie z Biblioteki Publicznej w ramach spotkań z okazji corocznego wydarzenia jakim jest Noc Bibliotek. Do korzystania z biblioteki zachęcał dzieci KSIĄŻKOZAUR! Dzieci miały okazję aby pochwalić się swoją wiedzą na temat dinozaurów i poszerzyć ją. Wszyscy pośród mchu, paproci i liści wytrwale szukali jajek dinozaurów. Dzisiaj korzystając z pięknej pogody obejrzeliśmy też wystawę Dinozaurów w Bibliotece Publicznej. Mieliśmy też możliwość zobaczenia prac dr Pawła Jacha, na wystawie pod tytułem “Na drodze do ukrytego”.Czytaj dalej.




